Drugie imię szaleństwa

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Awatar użytkownika
Wolandzina
scyzoryk
scyzoryk

Drugie imię szaleństwa

Post#11 » 29 kwie 2017, o 20:58

Opowiadanie ciekawe, szkoda, że posiada kilka niespójności. Wątek dwóch mężczyzn, powiedzmy w życiu Niny jest mało klarowny i w tym przypadku nie jest to plus. Poza tym ciekawe rozwinięcie akcji, tekst napisany w łatwy w odbiorze sposób. Główna bohaterka jest mało wymiarowa, ale to zapewne nabiera sensu kiedy patrzy się na całość wizji- z Twojej perspektywy. Czytając opowiadanie miałam wrażenie, że gdzieś już tego doswiadczylam. Mam na myśli język, pewne zwroty takie na przykład jak "dotyk szkła na rozpalonej skroni", porównanie serca do ptaka trzepoczące go w klatce żeber itd Specyficzne brzmienie, ale "gdzieś już to grali" Poza tym całość czytało się przyjemnie :) Oby tak dalej, życzę zapału w pisaniu i miłego wypoczynku
Przyjemność czerpana z piękna ma specyficzny, lekko odurzający charakter doznaniowy....

Tagi:

Awatar użytkownika
Grafoman
Pędzipióro

Drugie imię szaleństwa

Post#12 » 30 kwie 2017, o 14:18

Zdaje się, że gdzieś już to opko widziałem... A może mi się przyśniło... :)
W każdym bądź razie, czytałem z zaciekawieniem. Trochę brakuje emocjonalnego zabarwienia, trochę mało emocjonalnego napięca między bohaterami, ale końcówka mnie zaskoczyła. Pozytywnie.
Sama scena zabójstwa wydała mi się zbyt prędko doprowadzona do końca.Rozciągnąłbym ją trochę w czasie. Ale to tylko moja skromna sugestia.
Najbardziej zastanawia mnie, dlaczego Marcin zabił Ninę? Tylko z zazdrości? Jak zwykle doszukuję się drugiego dna, jakiejś mrocznej tajemnicy umysłu, szaleństwa, ukrytej choroby psychicznej... ;)
Dziękuję za miłą lekturę!
Pozdrawiam,
G
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Drugie imię szaleństwa

Post#13 » 2 maja 2017, o 20:03

Dziękuję za opinie, Wolandzia, Graf. :) Zgadzam się, że można by jeszcze podrasować tekst, trochę dopisać, wyklarować sytuację między bohaterami. Może się skuszę. :) Tekst pierwotnie był pisany pod jakieś konkursiwo, stąd starałam się zmieścić w odpowiedniej objętości.
„Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy!”

Awatar użytkownika
Karen

Drugie imię szaleństwa

Post#14 » 7 maja 2017, o 11:13

Meh, aż mi jakoś głupio, że w tekście jest jeszcze tyle rzeczy do dopracowania, a bierze udział w PM. A mi czasu brak, żeby nad nim przysiąść i wprowadzić poprawki, ale na pewno to zrobię, bo Wasze rady dały mi do myślenia i wskazały kilka istotnych rzeczy. :)
„Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy!”

Wróć do „Wyróżnione”