Ostatnio oglądane

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Ostatnio oglądane

Post#561 » 15 kwie 2017, o 10:43

Obejrzałam "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" i muszę przyznać, że nie rozumiem tego filmu. W całej swojej konstrukcji przemyca treści o bardzo zaowualowanym egoizmie. Nie potrafię traktować porzucenia dziecka w kategorii poświęcenia. Może nie rozumiem tego punktu widzenia, ale wydaje mi się, że zawsze trzeba czekać z decyzją, kiedy nasze odejście może kogoś zranić, do samego końca. Biorąc pod uwagę, że Benjamin miał 47 lat, gdy się urodziło dziecko, a jakieś 80, gdy sam się urodził, zakladam, że mógl mu poświęcić przynajmnie 20 lat życia. To tylko wygląd. Sam przyznal, że w środku jest dorosym człowiekiem. Podstawą jego decyzji był strach i komformizm. Nie oceniam, bo to sytuacja z gruntu rzeczy nierealna, ale spotkanie po latach z "miłością" swojego życia, tylko po to, by iść z nią do łóżka, dodatkowo mi nasuwa myśl, że dzieciaka i ją, w gruncie rzeczy, miał gdzieś.

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Ostatnio oglądane

Post#562 » 28 kwie 2017, o 09:49

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Dlaczego ludzie hejtujo? :( Dlaczego mówio, że zły?
Jedynym fufu aspektem tego filmu był Lex Luthor. Zrobili z niego debila, a Lex debilem wcale nie był. Henry <3 , Ben <3 , Hanz Zimmer <3 , zdjęcia <3 . 7/10 na FilmGłowie mu dałam, bo faktycznie fabuła czasami się gubiła, no i ten Lex mnie mierził. :(
why must the weakest be sacrified?

Awatar użytkownika
RebelMac
lekki sztylet
lekki sztylet

Ostatnio oglądane

Post#563 » 28 kwie 2017, o 09:55

whatsername pisze:Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Dlaczego ludzie hejtujo? :( Dlaczego mówio, że zły?
Jedynym fufu aspektem tego filmu był Lex Luthor. Zrobili z niego debila, a Lex debilem wcale nie był. Henry <3 , Ben <3 , Hanz Zimmer <3 , zdjęcia <3 . 7/10 na FilmGłowie mu dałam, bo faktycznie fabuła czasami się gubiła, no i ten Lex mnie mierził. :(

A oglądałeś wersję rozszerzoną czy zwykłą? Bo rozszerzona naprawdę daje radę. Zresztą ten sam "hejt" wylał się na "X-Men Apocalypse", moim zdaniem niesłusznie.
May The Force Be WIth You!

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Ostatnio oglądane

Post#564 » 28 kwie 2017, o 09:59

^ Nie wiem, jaką widziałam, ale na weekendzie majowym oglądnę obydwie i porównam. :D
Z miłości do Clarka K.
I klaty Henry'ego.
why must the weakest be sacrified?

Adeptus Gedeon
scyzoryk
scyzoryk

Ostatnio oglądane

Post#565 » 1 cze 2017, o 19:11

Mam wrażenie, że kreacja Lexa Luthora była wynikiem takiego przekonania twórców, że "w każdym filmie z Batmanem musi być Joker, w tej czy innej postaci". Przynajmniej kojarzy mi się z tym, co swego czasu Schumacher zrobił z Two-Face i Mr. Freeze - też na siłę starał się z nich zrobić śmieszkujących błaznów, wbrew kanonicznym charakterom postaci. Ale nawet pomijając Lexa mi się nie podobało, choćby z powodu tych dziur w fabule (do tej pory nie do końca rozumiem, o co chodziło z tym oskarżeniem Supermana).

Wróć do „Filmoteka”