Manekiny

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Awatar użytkownika
Głodzia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Manekiny

Post#11 » 18 cze 2017, o 23:00

Tekst ciekawy, chociaż momentami troszkę zagmatwany. Zakończenie bardzo fajne.
Deszcz bębniący w szyby szukał ukrytego wejścia, chcąc dotrzymać jej towarzystwa.

Tagi:

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Manekiny

Post#12 » 19 cze 2017, o 11:12

Naniesienie Gorgiaszowych poprawek by nie zaszkodziło, ale dobrze poczytać tekst dopracowany i przemyślany.

W czasie wojny nasi niemieccy bracia mili brzydki zwyczaj umieszczania ludzi na statkach i zatapiania owych statków u wybrzerzy Bałtyku. Słuchałem opowieści jednego z tych, którzy ocaleli i przyznam, że trochę niedosytu pozostawił we mnie wybuch pseudo-agresji na wysypisku. Warto bardziej nawiązać do natury człowieka i napisać mocniej.

Stworzyłaś prawdziwie dobry kawałek, ale na koniec muszę Cię zmartwić. Niezależnie od tego, czy czytam tekst dobry, czy kompletny chłam, dywizy użyte w miejsce pauz wyglądają tak samo beznadziejnie. ;))

Ewelina

Manekiny

Post#13 » 19 cze 2017, o 16:45

Tak, ja też uważam, że tam jest za łagodnie, też mam niedosyt: Może jaki gwałt, albo pożar trzeba dodać, albo... najazd obcych... Pomyśl o tym. A dodatkowo, to zlewa mi się ten czarny kolor tekstu. Moim zdaniem, każde słowo powinno być w innym odcieniu.

Ach, mam dzisiaj dzień sarkasty.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Manekiny

Post#14 » 19 cze 2017, o 17:37

Skojarzyło mi się z Doktorem Who.

Awatar użytkownika
Outsider
Autor miesiąca

Manekiny

Post#15 » 20 cze 2017, o 15:40

Ewelina, tak mi się podoba twoja interpretacja, że chyba mój tekst na nią nie zasługuje :) Dziękuję! Może temat o dążeniu do doskonałości - który słusznie zauważyłaś jako motyw przewodni- jest trochę banalny, ale miała to być taka oś fabularna dla zakotwiczenia innych przemyśleń i odczuć.
A pomysł na zrobienie rzeźby (czy może raczej instalacji?) z manekina wziął się z obrazu, który raz namalowałam - przedstawia on kobietę, której tę część twarzy powyżej ust stanowi klatka dla ptaków :)
Tyg­ry­sy gniewu są mądrzej­sze niż rumaki wiedzy.
William Blake

Wróć do „Wyróżnione”