58338

Okruchy realizmu. Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Awatar użytkownika
Grafoman
Pędzipióro

58338

Post#1 » 18 cze 2017, o 18:57

Obserwował ją przez chwilę. Była wolna. Lśniąca w blasku zachodzącego słońca sierść łani była tak samo złocista jak skrzydła anioła stróża, którego figurkę dała mu matka.
„Gdzie ty teraz jesteś, gałganie?” – pomyślał numer 58338. Samochód był blisko, a on nie miał siły. Krwawił.
Wiedział, jak ostre są ich kule. Jedna z nich niedawno ukąsiła go w nogę. Bolało jak cholera.
Musiał uciekać. Byli jednak zbyt blisko, by mógł niezauważenie umknąć w głąb lasu.
„Po prostu zabijcie mnie, proszę” – wyszeptał bezgłośnie, patrząc na wysiadające z samochodu sylwetki.
Strzał padł z bliska. 58338 zwinął się w kłębek. Z ust pociekła mu krew.
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Tagi:

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

53838

Post#2 » 18 cze 2017, o 21:07

Nie kumam. Nie podoba mi się.

Awatar użytkownika
Grafoman
Pędzipióro

58338

Post#3 » 18 cze 2017, o 21:33

Dzięki za opinię, Agathas. Popełnione przeze mnie drabble jest wprawką, w zasadzie winno tkwić w Scholarium.
No i oczywiście, ja, głupi, zapomniałem dopisać słowa "Łania" w drugim zdaniu i sprawa się rypła. :)
Dzięki za przeczytanie.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

58338

Post#4 » 18 cze 2017, o 22:23

Dość ciekawe. Mamy więc łanię, jakiegoś osobnika płci męskiej, zapewne człowieka (skoro dostał figurkę anioła stróża). Nie ma on jednak imienia, za to ma numer. Może to jakiś więzień? I ucieka przed jakimiś policjantami czy kimś tam. Gałgan to może jakiś kumpel, co miał na niego czekać? A może on mówi w tym zdaniu sam do siebie? Bo się zgubił. Poproszę o wyjaśnienie :)

A w tym zdaniu masz błąd:
Byli jednak zbyt blisko, by mógł się niezauważenie umknąć w głąb lasu.
Bez się powinno być.
Deszcz bębniący w szyby szukał ukrytego wejścia, chcąc dotrzymać jej towarzystwa.

Awatar użytkownika
Grafoman
Pędzipióro

58338

Post#5 » 18 cze 2017, o 22:45

Głodzia pisze:Dość ciekawe. Mamy więc łanię, jakiegoś osobnika płci męskiej, zapewne człowieka (skoro dostał figurkę anioła stróża). Nie ma on jednak imienia, za to ma numer. Może to jakiś więzień? I ucieka przed jakimiś policjantami czy kimś tam. Gałgan to może jakiś kumpel, co miał na niego czekać? A może on mówi w tym zdaniu sam do siebie? Bo się zgubił. Poproszę o wyjaśnienie :)

Dziękuję za wychwycenie blędu. I za komentarz. Wyjaśnienie jest następujące: osobnik płci męskiej to człowiek, więzień, który ucieka z więzienia/obozu. Gonią go strażnicy/przedstawiciele władzy, która go wpakowała za kratki. Zaś gałgan miało być w odniesieniu do anioła stróża, którego przypomniała mu sierść łani. :)
Cieszę się, że jest w miarę ciekawie.
Pozdrawiam,
G

Awatar użytkownika
Głodzia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

58338

Post#6 » 18 cze 2017, o 23:06

Aaaa, no jak teraz przeczytałam, to faktycznie chodzi o anioła stróża.
W sumie jak tak czytam, czytam, to coraz bardziej mi się podoba :)
Deszcz bębniący w szyby szukał ukrytego wejścia, chcąc dotrzymać jej towarzystwa.

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

58338

Post#7 » 19 cze 2017, o 10:47

Piękno bycia wolnym opisywali dawni mistrzowie w opasłych tomiskach. Tobie udało się zamknąć problem w formie drabla. Udana próba.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

58338

Post#8 » 19 cze 2017, o 11:03

Ciekawy drabbelek. Choć nie jestem pewna, czy jakikolwiek więzień myślałby o sobie w pierwszej kolejności jako o numerze, który mu nadali, przypadło mi do gustu. Udana wprawka.

Awatar użytkownika
Grafoman
Pędzipióro

58338

Post#9 » 19 cze 2017, o 11:15

Szczepanie, Cam, dziękuję Wam za pochlebne komentarze. Cieszę się, że oceniacie wprawkę jako udaną.
Pozdrawiam,
G

Wróć do „Proza obyczajowa”