Ludzie wokół nas

Wszelkie utwory literackie niepasujące do powyższych działów.
Iwa
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 10

Ludzie wokół nas

Post#1 » 18 lip 2017, o 16:23

Mnóstwo ludzi spotykamy na naszej drodze...jedni stają się ważni na zawsze i pozostają z nami. Inni, pomimo ścisłej relacji tworzą w naszym życiu coś na co nie ma naszej zgody...wtedy trzeba podjąć trudną decyzję...i nagle pojawia się przestrzeń, dużo nowej przestrzeni. I robimy miejsce dla nowych relacji...zjawiają się ludzie, którzy dają tak wiele, inspirują.
Płyną obok nas rzeki ludzkich istnień, droga niektórych biegnie gdzieś równolegle do naszej, świadomie lub nie, wnoszą w nasze życie wiele emocji, wpływają na jego jakość. Burzą coś lub budują, ale okoliczności nie pozwalają nam spotkać się z tymi ludźmi...może im brakuje uważności na drugiego człowieka?
Są w naszym życiu ludzie bliscy, z którymi drogi się rozchodzą. Są ludzie dalecy, którzy stają się bliskimi. Gdzieś obok są osoby, które w trudnym okresie naszego życia potrafią w nas uderzyć i sprawić, że tracimy oparcie i jest nam jeszcze trudniej. Są ludzie, którzy pojawiają się znów na naszej drodze po wielu latach. I dają ciepło i mówią takie rzeczy, które zostają w nas na zawsze. Są istoty, które zawsze wywołują uśmiech na naszej twarzy...rozmowa z nimi toczy się gładko, przerywana salwami śmiechu.
Rosną też obok nas istnienia, które powołaliśmy do życia...były drobinkami, a teraz patrzymy na nie z podziwem i czerpiemy od nich.
W naszym życiu są tez bliscy, którzy odeszli na zawsze, za którymi tęsknimy...zostaną w nas do końca naszych dni.
Spotykamy ludzi, którzy wydają nam się tak wielcy, nieziemscy i zerkamy na nich nieśmiało chcąc być choć trochę tacy jak oni. Są ludzie, którzy błyszczą, potrzebują podium mówiąc o sobie, a są tacy, którzy w cieniu robią o wiele więcej, nie potrzebują widowni. Bywają też osoby, z którymi spędziliśmy godzinę, dwie, a ślad trwały, wieczny...

Awatar użytkownika
Marian
Autor miesiąca
Posty: 180
Wiek: 68

Ludzie wokół nas

Post#2 » 5 sie 2017, o 12:46

Ciekawe przemyślenia na temat ludzi i naszych stosunków do nich.

"Mnóstwo ludzi spotykamy na naszej drodze...jedni stają się ważni na zawsze i pozostają z nami. Inni, pomimo ścisłej relacji tworzą w naszym życiu coś na co nie ma naszej zgody...wtedy trzeba podjąć trudną decyzję...i nagle pojawia się przestrzeń, dużo nowej przestrzeni. I robimy miejsce dla nowych relacji...zjawiają się ludzie, którzy dają tak wiele, inspirują."
Te dwa zdania mają skomplikowana konstrukcję i przez to są nie bardzo czytelne. Wyrzuciłbym wielokropki i zrobiłbym więcej krótszych zdań.

"W naszym życiu są tez bliscy..."
Niewielka literówka. Powinno być: "W naszym życiu są też bliscy...".

Pozdrawiam

Iwa
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 10

Ludzie wokół nas

Post#3 » 6 sie 2017, o 23:23

Dziękuję za poświęcony czas i radę. Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu
Posty: 754

Ludzie wokół nas

Post#4 » 7 sie 2017, o 08:44

Tozczulilaś mnie. Kawa mi w gardle stanęła. Taki drobiazg, a mam ciarki. Dlaczego? Nie wiem. Nie ma tutaj wielkiego kunsztu pisarskiego,ale jest taka delikatnie ukryta czułość. Masz piękny głos... prawda? Ja wiem.

Wróć do „Inne”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość