Ludzie wokół nas

Wszelkie utwory literackie niepasujące do powyższych działów.
Iwa
scyzoryk
scyzoryk

Ludzie wokół nas

Post#1 » 18 lip 2017, o 16:23

Mnóstwo ludzi spotykamy na naszej drodze...jedni stają się ważni na zawsze i pozostają z nami. Inni, pomimo ścisłej relacji tworzą w naszym życiu coś na co nie ma naszej zgody...wtedy trzeba podjąć trudną decyzję...i nagle pojawia się przestrzeń, dużo nowej przestrzeni. I robimy miejsce dla nowych relacji...zjawiają się ludzie, którzy dają tak wiele, inspirują.
Płyną obok nas rzeki ludzkich istnień, droga niektórych biegnie gdzieś równolegle do naszej, świadomie lub nie, wnoszą w nasze życie wiele emocji, wpływają na jego jakość. Burzą coś lub budują, ale okoliczności nie pozwalają nam spotkać się z tymi ludźmi...może im brakuje uważności na drugiego człowieka?
Są w naszym życiu ludzie bliscy, z którymi drogi się rozchodzą. Są ludzie dalecy, którzy stają się bliskimi. Gdzieś obok są osoby, które w trudnym okresie naszego życia potrafią w nas uderzyć i sprawić, że tracimy oparcie i jest nam jeszcze trudniej. Są ludzie, którzy pojawiają się znów na naszej drodze po wielu latach. I dają ciepło i mówią takie rzeczy, które zostają w nas na zawsze. Są istoty, które zawsze wywołują uśmiech na naszej twarzy...rozmowa z nimi toczy się gładko, przerywana salwami śmiechu.
Rosną też obok nas istnienia, które powołaliśmy do życia...były drobinkami, a teraz patrzymy na nie z podziwem i czerpiemy od nich.
W naszym życiu są tez bliscy, którzy odeszli na zawsze, za którymi tęsknimy...zostaną w nas do końca naszych dni.
Spotykamy ludzi, którzy wydają nam się tak wielcy, nieziemscy i zerkamy na nich nieśmiało chcąc być choć trochę tacy jak oni. Są ludzie, którzy błyszczą, potrzebują podium mówiąc o sobie, a są tacy, którzy w cieniu robią o wiele więcej, nie potrzebują widowni. Bywają też osoby, z którymi spędziliśmy godzinę, dwie, a ślad trwały, wieczny...

Awatar użytkownika
Marian
Autor miesiąca

Ludzie wokół nas

Post#2 » 5 sie 2017, o 12:46

Ciekawe przemyślenia na temat ludzi i naszych stosunków do nich.

"Mnóstwo ludzi spotykamy na naszej drodze...jedni stają się ważni na zawsze i pozostają z nami. Inni, pomimo ścisłej relacji tworzą w naszym życiu coś na co nie ma naszej zgody...wtedy trzeba podjąć trudną decyzję...i nagle pojawia się przestrzeń, dużo nowej przestrzeni. I robimy miejsce dla nowych relacji...zjawiają się ludzie, którzy dają tak wiele, inspirują."
Te dwa zdania mają skomplikowana konstrukcję i przez to są nie bardzo czytelne. Wyrzuciłbym wielokropki i zrobiłbym więcej krótszych zdań.

"W naszym życiu są tez bliscy..."
Niewielka literówka. Powinno być: "W naszym życiu są też bliscy...".

Pozdrawiam

Iwa
scyzoryk
scyzoryk

Ludzie wokół nas

Post#3 » 6 sie 2017, o 23:23

Dziękuję za poświęcony czas i radę. Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Ludzie wokół nas

Post#4 » 7 sie 2017, o 08:44

Tozczulilaś mnie. Kawa mi w gardle stanęła. Taki drobiazg, a mam ciarki. Dlaczego? Nie wiem. Nie ma tutaj wielkiego kunsztu pisarskiego,ale jest taka delikatnie ukryta czułość. Masz piękny głos... prawda? Ja wiem.

Wróć do „Inne”