Jak NIE wydawać swojej pierwszej książki

Jak, co i gdzie wydać. Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych.
Fenrir
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#1 » 25 kwie 2017, o 18:01

Długo i na temat - 12 stron mojego autorstwa obnażającego największe kłamstwa i przeinaczenia wydawnictw vanity.

https://www.dropbox.com/sh/t1ytx75htm5w ... 6zeca?dl=0

Ewelina
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#2 » 29 kwie 2017, o 19:20

Dobry tekst, przydatny dla młodych twórców. Nie chodzi tu o wiek, ale o ludzi, którzy chcą wydać pierwszą książkę i czekają na nich pewne haczyki i przeszkody.
Sama chcę wydać, ale jeszcze piszę. Rok temu, gdy pisałam, ale magisterkę, to był, bodajże, właśnie kwiecień, na mój mejl przyszła wiadomość od jakiegoś wydawnictwa - pisali, że mają wspaniałą promocję, że jak się do tego i tego dnia wyrobię, to oni w ogóle mnie wypromują (na facebooku) itd.
Tylko, że... ja wcale im żadnej książki nie wysłałam. Ale normalnie...telepatia chyba xd :).
A tak poważnie, to czasem wchodziłam na fora dyskusyjne o wydawaniu książek i pewnie dosięgnęło mnie niewidoczne, aczkolwiek, oko marketingu.
Nawet przeszła mi przez głowę myśl: "Zobacz, ale świetnie się składa, może to szansa od losu, może to znak, że powinnaś się poświecić książce i szybko ją dokończyć, ile jeszcze będziesz odkładać czasu, na to, by poświecić go na realizacje swojego marzenia?! Psychologiczne mechanizmy manipulacji międzyludzkiej mogą poczekać walić tę uczelnię! Pora na spełnienie sowich prawdziwych marzeń!" - takie oto myśli mnie nawiedziły szturmem.
Ironia, co? - Psychologiczne mechanizmy manipulacji międzyludzkiej faktycznie by poszły w odstawkę, bo bym się nabrała na jeden z nich! Całe szczęście, że nie miałam nawet czasu, żeby drugi raz uraczyć siebie samą takimi "wzniosłymi" mrzonkami.
A tak poważnie, to jak sobie teraz pomyśle o tym, to faktycznie... Co to za wydawca, nawet nie przeczytawszy, nie mając nawet pojęcia, jaką książkę napisałam, od razu proponuje mi wydanie i promocję, jak się tylko pośpieszę do tego i tego dnia...
Całe szczęście, że miałam co innego na głowie do roboty, uff.

A mam jeszcze pytanie: Jakie najlepsze wydawnictwa polecasz najbardziej? Chodzi mi o te z najwyższej półki, te które są najbardziej renomowane i przyjęcie przez nie książki ( thriller psychologiczny) i wydanie będzie oznaczać sukces? ;)

Pozdrawiam
Uwaga, żadna z moich postaci nie jest mną. Jeśli sądzisz inaczej, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, albo przeczytaj ulotkę.

Awatar użytkownika
Beh
Użytkownik zbanowany

Post#3 » 14 lip 2017, o 19:02

Bardzo pożyteczny tekst. W zasadzie domyślałam się, że wydanie książki nie jest takie łatwe, ale ten artykuł pokazał mi, że w gruncie rzeczy napisanie książki to dopiero połowa sukcesu.
Dziękuję za pożyteczne informacje!
„Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu."
M. Bułhakow

Wróć do „O wydawaniu”